Kolejny wrześniowy weekend i kolejny w którym dużo się działo na obiektach OSiR. W tym tygodniu na Stadionie Miejskim królowały biegi przełajowe, tenis ziemny i piłka nożna. Poznaliśmy Mistrzów Przasnysza w tenisie ziemnym na rok 2023. Została nim para deblowa Sławomir Nałęcz-Adam Sado, która w finale pokonała zeszłorocznych zwycięzców Marcina Ujazdowskiego i Krzysztofa Mendalkę. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyła para Tomasz Łysiak-Grzegorz Cołosiński.
Współzawodnictwo sportowe zainaugurowały szkoły podstawowe. W piątek ponad 200 dziewcząt i chłopców z przasnyskich szkół podstawowych rywalizowało w Mistrzostwach Przasnysza w biegach przełajowych, które jednocześnie były eliminacjami do mistrzostw powiatu.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się piłkarskie mecze ligowe. Ponad tysiąc osób uczestniczyło w derbowych meczach piłki nożnej seniorów w których nasz MKS podejmował Makowiankę Maków Maz. oraz Mazowsze Jednorożec.
Piłkarskich emocji nie zabrakło również w niedzielnym charytatywnym turnieju piłki nożnej, który OSiR zorganizował wspólnie z MZGKiM oraz Stowarzyszeniem Arena Dobra.