Dzięki dobrej współpracy Ośrodka Sportu i Rekreacji z Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej i jego delegaturą w Ciechanowie do Przasnysza zawitała kolejna duża impreza piłkarska. Tym razem w dniu 23 października gościliśmy uczestników turnieju „Diamenty Mazowsza 2022” w którym udział wzięło 15 drużyn z rocznika 2012. Turniej był jednocześnie naborem do tworzonej kadry mazowsza w tym roczniku i w związku z tym na przasnyskim stadionie mogliśmy gościć min. Adama Orlikowskiego-Wiceprezesa MZPN ds. szkoleniowych, trenera kadry MZPN Antoniego Giedrysa, członków Zarządu MZPN Waldemara Trochimiuka oraz Włodzimierza Kownackiego.
Najlepszą drużyną okazał się AP Ciechanów, który w meczu finałowym pokonał Kurpie Myszyniec. W meczu o trzecie miejsce Młode Orły Pułtusk okazały się lepsze od Mławianki Mława. Dwa najlepsze zespoły zapewnił sobie udział w turnieju finałowym, który odbędzie się w listopadzie na obiektach Legii Warszawa.
Organizatorem turnieju był Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, Ciechanowsko-Ostołęcki Związek Piłki Nożnej oraz OSiR Przasnysz. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.